Bireysel Danışmanlık

Bilinçaltı – EFT ve Enerji Terapileri

Bilinçaltı – EFT ve Enerji Terapileri

Bilinçli zihin dışında kalan bilinçaltı, psikolojide insanın farkında olmadığı veya farkında olmak istemediği düşüncelerin, duyguların ve davranışların depolandığı zihinsel süreçleri ifade eder. Bilinçaltı, zihindeki  ” görünmez”  kısımdır ve bilinçli farkındalık ile erişilemeyebilir. Kişinin düşünce, duygu ve davranışlarının en derininde yatan faktörlerden biridir. Araştırmalarda bilinçaltının aynı zamanda hastalıkların ve psikolojik rahatsızlıkların da temelindeki etkenlerden biri olduğu ortaya konulmuştur.

Bilinçaltı çalışmaları, kişinin bilinçaltı zihinlerine erişimini sağlayarak, farkında olmadan oluşan negatif inançlar, düşünceler ve davranışlar gibi olumsuz etkileri ortadan kaldırmayı amaçlayan tekniklerdir. Bu teknikler, hem hastalıkların psikolojik temelini çözümlemek için hem de stres, anksiyete, bağımlılıklar, depresyon, tikler, travma ve daha birçok psikolojik problemin tedavisinde kullanılmaktadır.

Merkezimizde uyguladığımız bu çalışmalar kişiye özel ve hedef odaklı seanslar şeklinde yapılmaktadır. Böylece kişinin zihninde yer alan olumsuz düşünceleri, inançları ve davranış kalıplarını değiştirerek daha sağlıklı bir zihin durumuna geçmesine yardımcı olur. Bu da kişinin hayatında daha mutlu, daha sağlıklı ve daha başarılı olması demektir.