Bireysel Danışmanlık

Kişiye Özel Hücresel Mikrofrekans Uygulamaları

Kişiye Özel Hücresel Mikrofrekans Uygulamaları

Vücudumuzun yapı taşı hücredir. Yapılan araştırmalara göre vücudumuzda yaklaşık 75 – 100 trilyon hücre bulunduğu tahmin edilmektedir. Her hücre , çevresiyle bir etkileşim ve iletişim halindedir. Çeşitli moleküller, iyonlar ve besleyici maddeler ihtiyaca göre hücre içinde ya da hücre dışına taşınır.

Hücrelerde iç ve dış ortam arasındaki bu geçişlere ve alışverişe bağlı olarak belli bir elektro-kimyasal denge vardır. Bu denge, hücre çeşidine göre değişmekle birlikte yaklaşık -70 mV dur. Kısaca hücreleri küçük bir pil olarak düşünebiliriz. Bu elektro kimyasal potansiyele bağlı olarak her hücrenin belli bir frekansı vardır. Sağlıklı bir hücrede hem elektrokimyasal potansiyel hem de frekanslar dengededir. Normal bir insan vücudunun frekansının 62-72 MegaHertz olduğu gösterilmiştir. Vücut bu frekansın altına düştüğünde, hastalığa ve dengesizliklere açık hale geliriz.

Çeşitli sebeplerle metabolizmada meydana gelen problemler, hücrelerde hem elektriksel dengenin hem de frekansların bozulmasına yol açar. Bu dengesizlik arttıkça kişide sağlık problemleri, kilo problemlerinden kansere kadar varan birçok hastalık ortaya çıkar.

Merkezimizde hücresel sağlığa doğrudan etkili olan bu yöntemi, kişiye özel olarak hastalığa ve şikayetlere göre belirleyerek seanslar şeklinde uygulamaktayız. Bu çalışmalarla kişinin fiziksel, zihinsel ve duygusal enerji alanlarındaki blokajlar temizlenerek vücudun biyoenerji alanı dengelenmiş olur.