Uzm. Dr. Emine Akın

Klinik Biyokimya Uzmanı

Hakkımda

Uzm. Dr. EMİNE AKIN

Klinik Biyokimya Uzmanı, Alkali Life Center Sağlıklı Yaşam& Eğitim ve Danışmanlık Kurucusu

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve akabinde İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Klinik Biyokimya Uzmanlığı’ nı tamamladıktan sonra, çeşitli devlet hastaneleri ve özel hastanelerde Klinik Biyokimya Uzmanı ve laboratuvar şefi olarak görev yaptı. 

Eğitim hayatı boyunca tamamlayıcı tıp ve koruyucu hekimlik konularında araştırmalar yapan Akın, insan sağlığı ve hastalıklardan korunmada beslenmenin ve vücudun iç dengelerinin önemine yönelik, vücudun kendi iyileşme potansiyelini ortaya çıkartmayı amaçlayan farklı bir yaklaşımla çalışmalarını sürdürdü.

Çalışmalarıyla ilgili olarak, İngiltere ve ABD’de çeşitli merkezlerde Hemobiyografik Kan Analizi, Fonksiyonel Tıp ve Tıbbi Beslenme, Alkali Yaşam Düzenlemeleri, Detoks Programları, Sağlıklı Mutfak konularında eğitimler aldı. Özellikle sağlıklı kilo verme, doğum sonrası kilo kontrolü, detoks programları, insülin direnci, çocuk ve erişkin diyabeti, hipertansiyon, kanser, çocuk ve erişkin obezitesi, alerji ve cilt problemleri, migren ve baş ağrısı, fibromiyalji ve iltihabi bağırsak hastalıkları konularında çalışmaktadır.

Yurtdışından döndükten sonra bütün bu çalışmalarını içinde barındıran ve bir başucu kitabı niteliğinde olan “Alkali Vücudun Sırları“ isimli eserini yayımladı. Kırmızı Bisiklet Yayınları isimli yayınevini kurduktan sonra Temmuz 2019’da  “İdeal Vücudun Sırları” adlı ikinci kitabını yayınladı. Hemen akabinde  çalışmaları ile ilgili olarak Birleşmiş Milletler Cenevre’de 2019 World Healthy Aging yılı dolayısıyla  ”Health and Well-Being”  oturumunda konuşmacı olarak davet edildi.

Halen çalışmalarına Alkali Life Center Sağlıklı Yaşam & Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde devam etmekte olup, hastalıkların hücresel düzeylerine odaklanarak, kişiye özel uygulamalarla temelden iyileştirme yönünde bireysel danışmanlıklar vermektedir.  Bunun yanısıra kurumsal sağlık, eğitim ve danışmanlık çalışmalarına da devam etmektedir. 

Sağlıklı Mutfak Şefi olarak  ALC Akademi bünyesinde düzenlediği  ‘’Sağlıklı Mutfak Atölyesi’’ programı kapsamında gruplara interaktif uygulamalı şekilde, hücresel düzeye etki eden sağlıklı yemek yapma yöntemleri hakkında eğitimler vermektedir. Uyguladığı sistem ve yaptığı çalışmalarla ilgili olarak çeşitli ulusal TV ve radyo kanallarında programlara katılmıştır. Çeşitli gazetelerde ve dergilerde sağlık konularında yazılar yazmaktadır. Ayrıca okullarda, özel gruplarda ve kurumlarda verdiği seminerler ve eğitimlerle çalışmalarına devam etmektedir.

Misyonumuz

Alkali Life Center, her insanın vücut özelliklerinin kendisine özel ve biricik olduğu temel ilkesinden yola çıkarak, kişiye özel yapılan hücresel düzeyde analizlerle beslenme alışkanlıkları, psikolojik durum ve yaşam alışkanlıklarında sağlığı olumsuz etkileyen faktörleri, eksiklikleri tespit etmek ve elde edilen sonuçlara göre kişide mükemmel sağlığı ideal düzeyde tekrar sağlamak amacıyla kurulmuştur.
Hedefimiz, bilimsel araştırmaların ışığında, sağlık problemlerinin temeline yönelik, hücresel düzeyde etkili, pratik, uygulanabilir programlarla kişinin sağlıklı yaşam alışkanları kazanmasını sağlamak, şikayetlerini temelinden çözerek ortadan kaldırmak ve yaşam kalitesini en üst düzeye çıkarmaktır.